3. červen 2024

TŘETÍ ROČNÍK TURNAJE OVLÁDL FC BANÍK OSTRAVA

Mezinárodní turnaj O pohár Jožky Silného v Kroměříži

V termínu 31. 5. - 2. 6. 2024 proběhl v našem krásném areálu Stadionu Jožky Silného tří denní turnaj pro kategorii U14, tedy hráče ročníku narození 2010 a mladší. První pokus o uspořádání tohoto turnaje zastavil v roce 2020 covid, kdy nachystaný a velmi dobře obsazený turnaj jsme museli zrušit. V letech 2022 a 2023 nám již nic nebránilo a nejlepší týmy z Česka, Slovenska a Polska přijeli a stali se součástí prvních dvou ročníků MEZINÁRODNÍHO TURNAJE O POHÁR JOŽKY SILNÉHO. V letošním roce jsme rádi navázali na úspěšné ročníky a jsme potěšeni, že opět kvalitní týmy přijali pozvání na třetí ročník toho prestižního turnaje.


Turnaj začal pro organizátory již po skončení druhého ročníku. Nejintenzivnější práce začala od pondělí před turnajem, kdy se celý areál chystal na příjezd všech hráčů, realizačních týmů i rodičů, fanoušků a příznivců mládežnické kopané.

V pátek přesně ve 12 hodin rozhodčí poprvé pískli do píšťalky a zahájili tak turnaj pro první šestičlennou skupinu. Do jednotlivých skupin se rozdělilo přesně 24 týmů, kdy domácí Hanácká Slavia byla nasazena do skupina A. Úvodní den každý tým odehrál první dvě utkání svých skupin.

V sobotu se program rozdělil na dopolední (skupiny A a B) a odpolední (skupiny C a D). V sobotním programu týmy svými výkony a výsledky rozhodli o svém nasazení do nedělních pavouků o celkovém umístění v turnaji.

Nedělní program opět potvrdil náročnost a kvalitu tohoto turnaje, kdy se týmy postupně prokousávali nevyzpytatelným pavoukem, aby ve výsledku každý tým odehrát stejný počet utkání. Do historie turnaje se zapsalo mnoho utkání, nicméně musíme vyzvednout především nedělní čtvrtfinále mezi FC Viktoria Plzeň a ŠK Slovan Bratislava. Toto utkání mimo skvělé výkony obou týmů nabídlo fanouškům krásný mládežnický zápas s velkým zápalem a dramatem. Minimálně stejnou podívanou, ne-li větší nabídlo semifinále mezi slovenskými týmy ŠK Slovan Bratislava a loňským vítězem AS Trenčín. Po základní hrací době stav 3:3 v nesmírně kvalitním zápase. V pokutových kopech byla nakonec šťastnější Bratislava a postoupila tak do finále turnaje. Vrcholem dne byly utkání o nejvyšší příčky. Utkání o třetí místo ovládli hráči z týmu AS Trenčín, které si v penaltovém rozstřelu poradili s AC Sparta Praha. Finále přineslo souboj krásného mládežnického utkání mezi slovenským ŠK Slovan Bratislava a FC Baník Ostrava. I v tomto zápase jsme viděli mnoho emocí a zvratů, nicméně na konci byl pouze jeden vítěz, a to FC Baník Ostrava. Převzali si tak z rukou předsedy klubu Martina Bsonka, místostarosty města Kroměří Karla Holíka a ředitele turnaje Ondřeje Mrázka pohár za vítěze turnaje a zároveň velký putovní pohár.

Nutno podotknout, že oproti letům minulým, nevyšlo příliš příznivé počasí. Všem týmům patří velké poděkování, jak turnaj zvládli v tomto náročném deštivém počasí. Zároveň nutno podotknout, že organizátoři reagovali na aktuální předpověď a chystali varianty, aby nebyl nabourán průběh turnaje. Celkově musíme vyhodit, že turnaj proběhl opět ve skvělé a příjemné atmosféře, a to díky všem zúčastněným.


Individuální ocenění: Csuka Oliver - AS Trenčín (Nejlepší brankář), Kyklhorn Jan - FC Viktoria Plzeň (Nejlepší hráč), Lembakoali Alan - ŠK Slovan Bratislava (Nejlepší střelec)

Umístění domácích týmů: SK Hanácká Slavia Kroměříž bílá - 24. místo


Souhrn všech výsledků a umístění týmů najdete v odkazu zde - VÝSLEDKY + UMÍSTĚNÍ

Fotogalerii od fotografky Petry Štrofové - ZDE


Závěrem bychom rádi za celý klub SK Hanácká Slavia Kroměříž poděkovali všem hráčům, realizačním týmům a rodičům, kteří zavítali do našeho areálu a města. Pevně věříme, že se všem u nás líbilo a rádi se budou vracet. V neposlední řadě děkujeme všem organizátorům, kteří celou akci připravili a zajistili hladký průběh mládežnického turnaje.

Pevně věříme, že na úspěšné tři ročníky navážeme i v dalším roce.

Facebook

út 18.6.

🆕 | Novým trenérem Hanáků se stává Roman Dobeš...

ne 16.6.

🏆 VÍTĚZ 1. A TŘÍDY 🏆 MUŽI B

so 15.6.

Dnes hraje poslední utkání v 1.A třídě naše béčko ❤️🤍

st 12.6.

Program mládeže ❤️🤍

ne 9.6.

V dnešním prosluněném dopoledni v rámci posledního turnaje OFS v Kroměříži se...

so 8.6.

Béčko zvládlo vítězně utkání s Mladcovou a stalo se tak vítězem 1. A...

pá 7.6.

Béčko hraje v sobotu v Mladcové ❤️🤍

st 5.6.

Program mládeže ❤️🤍

út 4.6.

https://www.hanackaslavia.cz/clanek.asp?id=PRIPRAVKA-U10-STATECNE-BOJOVALA-VE-FINALE-PLANEO-CUP-514

ne 2.6.

Béčko zvládlo vítězně derby v Těšnovicích ❤️🤍

ne 2.6.

Dnes hraje béčko derby v Těšnovicích ❤️🤍

so 1.6.

📸 Sobota odpoledne 🌧️#mezinarodnipohar #opoharjozkysilneho

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

po 30.10.

Rozhovor Deníku.cz s Karlem Heinzem

Sportovní ředitel Karel Heinz odpověděl na první dotazy regionálního serveru denik.cz ohledně angažování nového trenéra Martina Ondy

Všechny rozhovory ›