Úvodní stránka>Aktuality>Rozhovor K. Haldinové s D. Klimkem a I. Světlíkem
Vedoucí mužstva mužů K. Haldinová připravila několik otázek pro trenéry mužů SK HS Kroměříž:
 
David Klimek:
Zatím je předpoklad, že na jaře zůstanu na střídačce áčka.
Trenére, jak se to stalo, že dívka, které není ještě ani 20, dělá vedoucí mužstva, jak si ji pochvalujete?
,,Hledal se člověk, který bude tutu funkci vykonávat, Kristýna ty předpoklady k tomu má, takže dostala tuto nabídku a tuto činnost vykonává."
S čím jste šel do sezóny?
,,Nějakým způsobem poskádat mužtvo z hráčům, kteří budou chtít hrát za HS. Zapracovat místní hráče, mládež, která je tu výborná. Bohužel podzim se výsledkově nepovedl."
S jakým týmem se vám nejlépe hraje?
,,Abych pravdu řekl, tak se nejlépe hraje s mužstvem z horních pater tabulky. Hrají fotbal a naši hráči se daleko více nachystají!
Co takové derby?
,,Je to specifický zápas, nemusí se motivovat hráči, oni se nachystají sami. Hráči se znají s hráčema Hulína, takže to je specifické utkání."
Napadlo Vás někdy, že budete trénovat áčko?
..Vždycky jsem chtěl trénovat mládež, k dospělým jsem se moc netlačil. Tretí liga je velmi nevyzpytatelná a pro mě je největší nevýhoda, kloubeni ligového fotbalu s amaterismem."
Trénujete s Ivem, změnily se mezi váma vztahy?
,,My máme vztah takový,  jaký jsme měli,  když jsme byli děti. Fotbal nám ho určite nezmění.
Jaký bude kádr pro jarní část sezóny?
Dva hráči nám  na konci podzimu řekli, že z klubu budou odcházet, ostatní nám nic neřekli, takže myslíme, že zůstanou. Budeme chtít kádr posílit, máme hráče vytipované, ale k tomu budou jetě nějaká jednání.
 
Ivo Světlík:
Když funfuje hráč funguje i trenér. Je to o kamaradství,  ale samozřejmě tam musí být úcta trenér hráč.
Jak jste se ocitl na HS?
,,S Davidem si voláme, vědel jsem jaká je situace v Kroměříži a po 10. kole mě nejen David, ale i vedení oslovilo s tím, pomoct Slavii do konce sezóny.
Jaké to bylo v kabině?
,,V kabině jsem byl naposledy před 8 rokama jako hráč. Velká změna, z těch hráčů,  které jsem znal, tak tam  byl jen David Čep, se kterým jsem tu hrál. Jinak ta kabina byla uplně nová. Z těch prvních dojmů, které jsem poznal, tak v té kabině ta atmosféra nebyla optimální. To jsme se snažili během pěti kol zvednout a dohrát to důstojně, s tím že se chceme postunout v jarní časti."
Na kterého z hráčů za vašich hráčských dob si vzpomenete ?
,,Za 8 roků co jsem tu působil,  to byl Stojaník, Buksa, Šilinger, Paciorek, ze Zlína bratři Klimkovi atd."
Vám se podařilo postoupit do druhé ligy, jaký to byl pocit?
,,Byli jsme hráči Zlina, tam jsme tu možnost posunout se výš neměli, tak jsem rád za nabídku z Kroměříže. Podařil se jeden postup, hráli jsme MSFL, třetím rokem si to tak sedlo, nás fotbal bavil a bylo to o tom, že se tu dělá něco dobře, dobrá partia. Teď, když si to řekneme, tak velký kus fotbalu máme za sebou."
Jaký je plán na přípravu?
,,Utkání jsou zajimavá, druholigová. Máme tam Pardubice, Nové město nad Váhom, nějaká divizní mužstva, třetiligové kluby a většina utkání by se měla odehrát tady na umělé trávě v Kroměříži."