Úvodní stránka>Aktuality>Ondrášovka cup - U12

 Trenér Marek Zdráhal hodnotí působení své kategorie na turnaji:

"Na finálový  turnaj Ondrášovka Cupu hráčů do 12 let do Hradce Králové jsme odjížděli s cílem postoupit do stříbrné skupiny, tedy bojovat o celkové pořadí 9-16, což se nám nakonec v konkurenci nejlepších 24 týmů v republice splnit podařilo. Celkové 15. místo v ČR může být tedy skromně považováno za úspěch.

Do turnaje jsme vlétli jako uragán a dvě první utkání z pěti v základní skupině jsme trošku nečekaně vyhráli, s Bohemians Praha 2:0 a s Teplicemi 1:0. Předváděli jsme silový fotbal s tlakem na míč a neustálým pohybem. Třetí utkání bylo bohužel  nejslabší z naší strany. Hráči nastoupili s vědomím, že případná další výhra je může katapultovat již téměř jistě do zlaté skupiny, a utkání proti Chlumci nad Cidlinou prostě psychicky nezvládli. Nevýrazný výkon bez nápadu kontrastoval s výbornou hrou středu hřiště soupeře a přišla zasloužená porážka 0:2. V dalším utkání jsme po průměrném výkonu podlehli výborným Pardubicím 1:4. Přesto jsme do posledního utkání základní skupiny nastupovali proti silnému Baníku Ostrava s vědomím, že případné vítězství nás nakonec do boje o zlato na turnaji dostane!! Deset minut žila naše naděje a jeden z nejlepších výkonů na turnaji držel tým ve hře. Nakonec Baník potrestal naši ofenzívní taktiku vzhledem k potřebě vítězství a ve druhé části utkání 4x udeřil. Konečný výsledek 0:4 tedy znamenal 4. místo ve skupině a v příštím dni účast ve stříbrné skupině, kam jsem si nesli jednu porážku od Chlumce nad Cidlinou, který do „stříbrné“ postoupil s námi.

Fotbalový projev druhého dne byl výrazně ovlivněn koncem dne prvního. S Baníkem jsme se fotbalově chytli a už to nebyl jen tlak a míč a boj, ale kluci výrazně přidali fotbalový um a krásu. A tak postupně přicházely výsledky, s Vítkovicemi remíza 1:1, výhra nad Opavou po nejlepším našem výkonu v turnaji 2:1, porážka od Modřic 0:1, porážka od Dukly Praha 1:2, kdy jsme ještě 4 minuty před koncem vedli 1:0, remíza s Jablonce 0:0 a v posledním zápase porážka od Zlína 1:3.

Celkově tedy naše vystoupení na turnaji hodnotím velmi vysoko a kladně. Atmosféra utkání, emoce s nimi spojené, posouvají mladé hráče dále v jejich fotbalových životech a pozitivně formují jejich charaktery. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným hráčům, členům realizačního týmu, a hlavně klubu SK HS Kroměříž za výraznou podporu během turnaje a v době tréninkového procesu a všem lidem, kteří nám drželi palce."

Konečné umístění - 15. místo

Bilance - 3 vítězství, 2 remízy, 6 porážek

Skóre - 9:19

Nejlepší střelec týmu - Zlámal Jakub, 4 branky

OC - 2020 - U12OC - 2020 - U12
OC - 2020 - U12OC - 2020 - U12
OC - 2020 - U12OC - 2020 - U12