Úvodní stránka>Aktuality>Lídr tabulky dominoval

1.SK PROSTĚJOV - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 3:0 (2:0)

Branky: 6. a 52. Nekuda, 32. Kroupa

Rozhodčí: Podaný - Polák, Horák

Diváků: 390

1.SK Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Rus, Krejčíř - Machálek (89. Machynek), Fládr, Zelenka, Langer - Nekuda (84. Sečkář), Kroupa. Trenér: František Jura.
  
SK HS Kroměříž: Petr - Kašík (46. Silnica), Budín, Swiech, Jeleček - Krška, Hromek - Žák, Haša (56. Neubert), Nevřala - Ševčík. Trenér: Vlastimil Chytrý.
 
Oba celky měly za sebou pohárový zápas, který sehrály v týdnu, ale úrovni dnešního zápasu to nějak neubralo. Slávisté mají stále na marodce Matouška, Šustra a Steinera, nemocný je opět Minář. Domácí na tom byli s absencemi podobně, ale přeci jen hráči dlouhodobého základu byli až na Koudelku k dispozici.
 
Hned od začátku bylo jasné, jak nebezpečné je útočné duo domácích Kroupa s Nekudou. Druhý jmenovaný po sklepnutí prvního jmenovaného pohotově pálil už ve 2. minutě a jeho střela šla jen těsně vedle. V 6.min. však lehkovážnou ztrátu hostů na útočné polovině domácí nemilosrdně potrestali. Rychlý kontr potáhl po pravé straně nepohlídaný Machálek, který poslal dobrou přihrávku před bránu, kde Nekuda předskočil obránce a v poměrně těžké pozici usměrnil míč k tyči na 1:0. Hosté se pak snažili o vyrovnání, častěji drželi míč na svých kopačkách a hledali skulinky v organizované defenzivě domácích. Když už se jim to podařilo tak v bráně domácích se vytáhl Kofroň, který vyrazil pěknou střelu Hromka po jeho předchozím individuálním průniku. Vyrovnat mohl Ševčík, ale po přesném centru Kašíka hlavičkoval osamocený ve výborné pozici nad. Hosté nadále drželi míč, ale přibývalo ztrát, po kterých následovaly velmi nebezpečné protiútoky domácích. Navíc po půlhodině hry neuhlídali Kroupu, který si po autu převzal míč, zbavil se obránce, navedl si ještě více do středu a vcelku neatakován namířil křížně k tyči na 2:0. Další důležitý moment zápasu, od kterého se domácí dostali do velmi výhodné situace, o kterou nepřišli až do konce zápasu.
 
Ve druhé půli si domácí kontrolovali svůj náskok a znovu vycházeli ze zabezpečené a dobře organizované defenzívy. Rozdíl v efektivitě hry byl opravdu veliký. Hosté se hodně nadřeli, než se po spoustě pokusů a kombinací dostali do šance, ale Haša našel hlavou jen rukavice připraveného Kofroně. To na opačné straně domácím stačilo, aby Zelenka dloubl míč za staticky stojící hosty, kde si jej přebral Nekuda a parádní křížnou střelou vymetl šibenici na 3:0. A to ještě předtím brankář Petr vyrazil zakončení osamoceného Krejčíře a rychlým vyběhnutím také zmařil hrozící sólový nájezd domácích. Do konce utkání ještě stojí za zmínku únik Ševčíka, který se tlačil před Kofroně, ale atakován obráncem už nestačil protlačit do sítě. Chytře a odpovědněji hrající domácí tak získali tři body, které upevnily jejich dominantní postavení v tabulce MSFL. Hanáci se musí ze zbytečně vysoké prohry oklepat a doma proti Břeclavi podat 120-ti procentní výkon, tabulka je našlapaná a třeba mezi třetím a desátým místem není velký bodový rozdíl.
 
- Videozáznam branek je zde (zdroj www.onlajny.com).
- článek soupeře s komentáři obou trenérů a fotogalerií je zde (zdroj www.1skprostejov.cz).
  
-RP-
 
Fotogalerie Jirky Přibyla:
Prostějov - HS 26.9.2015Prostějov - HS 26.9.2015
Prostějov - HS 26.9.2015Prostějov - HS 26.9.2015
Prostějov - HS 26.9.2015Prostějov - HS 26.9.2015
Prostějov - HS 26.9.2015Prostějov - HS 26.9.2015