Úvodní stránka>Aktuality>Jasná výhra Hanáků ve Valmezu

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:2 (0:0)

Branky: 38. Okleštěk Tomáš, 68. Silný Jan.

Rozhodčí: Macrineanu Jiří - Richtár Jaromír, Bureš Jakub. Delegát: Malinovský Jiří.

Diváků: 167

TJ Valašské MeziříčíPobořil – Matyáš, Michálek, Černý, Vrána (82. Heřmánek) – Bartozel (82. Gold), Pěnička, Žilinský, Pop – Výmola, Gajdoš (46. Gajdušek). Trenér: Ondřej Gazdoš. 

SK HS Kroměříž: Floder- Hirsch, Matoušek, Prajza, Jeleček - Cupák, Okleštěk (68. Motal) - Krhut (76. Berčík), Kovář (86. Marchuk), Mlýnek - Silný. Připraveni Kofroň - Šmerda, Dvořák. Trenér: Bronislav Červenka.

V komorním prostředí rozlehlého fotbalově-atletického stadionu ve Valašském Meziříčí dominovali zkušenější a kvalitnější Hanáci. Jejich výhra mohla být daleko výraznější, ale domácí měli velkou porci štěstí a také výborného brankáře Pobořila. Hanáci od začátku drželi míč na svých kopačkách a domácí v hlubokém obranném bloku spoléhali na obětavou defenzívu a občasné brejky. Ani jeden z nich však nedotáhli do přímého ohrožení brankáře Flodera, což prakticky platilo pro celý zápas. Na druhé straně v 16.minutě po pohledné kombinaci nastřelil Jeleček břevno. Krátce nato napálil volej do tyče Kovář. Několik dalších závarů ve vápně domácí se štěstím odvrátili. To se jim už nepovedlo ve 38. minutě, kdy nejprve Hanáci nadvakrát nedokázali míč umístit do sítě, ale jako třetí se zorientoval Okleštěk a levačkou obstřelil vše co mu stálo v cestě. Ve 40.minutě se po centru do vápna ocitl v šanci na zadní tyči Kovář, ale svůj prudký volej mírně na dlouhou nohu namířil nad.

Druhý poločas začal opět převahou Hanáků. Ve 46.minutě kopal trestný kop z 20-ti metrů Jeleček a jeho krásnou střelu vytáhl z šibenice nádhreným zákrokem Pobořil. O tři minuty později Hanáci vyšachovali obranu domácích, ale Krhut prudce pálil těsně nad. Silného hlavičku k tyči vyškrábl konečky prstů brankář Pobořil. Poté domácí dvakrát vykopávali míč z brankové čáry, nejprve u pravé a hned nato u levé tyče. V 68.minutě domácí obrana nezachytila dlouhý pas a Silný téměř od půlicí čáry běžel sám na brankáře, kterého chladnokrevně překonal a pojistil vedení hostů. Hanáci se pak snažili o navýšení skóre, ale Kovářova hlavička šla těsně vedle, střelu Cupáka vytáhl Pobořil stejně jako prudkou ránu Marchuka. Omlazený celek domácích bojoval, ale na lepší Hanáky to nestačilo.  

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Zápas měl podobný průběh jako ty předcházející, soupeř poctivě brání a snaží se chodit do rychlých protiútoků. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, příležitostí jsme si vypracovali dost, bohužel se nám je zatím nedaří proměňovat. Tři body jsou zasloužené, ale pořád máme co zlepšovat".     

  • Videozáznam utkání na TV COM je zde
  • Reportáž se sportovního serveru onlajny.com je zde
  • Článek z webu soupeře je zde
  • MSFL odkaz na oficiální data soutěže.