Úvodní stránka>Aktuality>Hodnocení podzimu - přípravky

HODNOCENÍ - PODZIM 2020

Blíží se nám konec kalendářního roku 2020. Naše týmy mají za sebou podzimní část svých soutěží. Trenéři jednotlivých kategorií připravili hodnocení svých ročníků. Ve stručném přehledu si jejich hodnocení můžete přečíst i vy. Začneme u nejmenších nadějí našeho klubu. Přípravky jsou jeden ze základních kamenů naší klubové koncepce a jsme velmi rádi, že až na malé detaily jsme v hodnocení trenérů viděli spoustu pozitiv a chvály na naše hráče, děti a celkové dění v klubu. U přípravkových kategorií se záměrně nezapisují výsledky z mistrovských utkání. Cílem je, aby se kluby soustředili při utkání na výchovu dětí, jejich dovednosti a fotbalové činnosti. Při učení základů dovedností nám primárně nejde o výsledky a počítání bodů, kdo je v tabulce výše. Nicméně výsledek a s ním spojeny pocity vítězství a prohry v dětech určitě musíme vzbuzovat. I proto v hodnocení trenérů vidíme i výsledkovou část, ve které se ohlédnou za úspěchy svých týmů.

Kategorie U11 - ročník 2010 - trenéři: J.Židlík, P. Krejčí, J. Libenský, J. Bezslezina

Podzimní část jsme zahájili již tradičně letním soustředěním na sokolovně v Roštíně. Celé soustředění splnilo účel, ve který jsme doufali. Kromě fotbalových aktivit jsme trávili čas pomocí jiných pohybových aktivit, koupáním, výlety a různými společensko-vědomostními soutěžemi. Po soustředění jsme plynule přešli do fotbalového kempu, který každoročně pořádá klub pro přípravkové kategorie. Po skončení tohoto kempu jsme měli dva týdny do konce prázdnin, které jsme plně využili ke zdokonalování fotbalových dovedností. Tak jako všechny týmy, tak i nás zastihla stopka v rámci covidové pauzy. Prakticky okamžitě jsme po vzoru jarních zkušeností najeli na distanční tréninky. Kluci dostávali pravidelné plány a úkoly, které plnili místo organizovaných tréninků.

Herní hodnocení:

Díky velmi dobré docházce hráčů na tréninky jsme se mohli často zaměřit na individuální činnosti které jsou pro fotbal velmi důležité. Tréninky jsme se snažili postavit převážně na zábavné formě. Kromě fotbalových aktivit jsme věnovali část tréninků síle, rychlosti a koordinaci. Nedílnou součástí každé tréninkové jednotky byla hra.

Výsledkové hodnocení:

V soutěži, kterou hrajeme, jsme mnoho kvalitních utkání neodehráli. Velice zřídka jsme měli možnost se setkat s rovnocenných ročníkem. Ve starší přípravce jsme se potkávali spíše s hráči o rok, někdy i o dva, mladšími. Díky našemu širokému kádru v soutěži vždy počítáme s utkáním na dvou hřištích souběžně. Bohužel ve spoustě případů jsme se setkali s týmy, které neměly dostatečný počet hráčů na dvě hřiště a utkání jsme odehráli pouze na jednom hřišti. Východisko jsme hledali ve spoustě trianglů, přátelských zápasů a různých turnajů. Velice se nám osvědčila spolupráce s klubem Zdounky/Zborovice. S jejich družstvem mladších žáků jsme sehráli několik velice kvalitních zápasů, ve kterých jsme si mimo jiné mohli vyzkoušet hru na větší hřiště, které naše hráče brzo čeká. Slovácko, Trenčín, Fastav Zlín, Baník Ostrava, Karviná, Katowice, Šternberk a Svratka Brno byly týmy, které nás prověřily v trianglech. Velmi pozitivně hodnotíme, že jsme schopni s těmito týmy hrát vyrovnané zápasy. Samozřejmě za výsledkový úspěch považujeme i postup v turnaji Ondrášovka Cup. Poslední akci, kterou jsme stihli před nucenou pauzou byl turnaj okresní úrovně, který se setkal s úspěchem nejen dětí, ale i jejich rodičů.

Cíle pro jarní část:

Hlavním cílem pro jaro je nachystat hráče na přechod do mladších žáků, který je v létě čeká. I nadále budeme pracovat na dovednostech hráčů a pomocí žákovských utkání v krajské soutěži chystat i taktické myšlení našich hráčů. Cílem také zůstává postup na finálový turnaj Ondrášovka Cupu, ve který tento rok doufáme.

U11

Kategorie U10 - ročník 2011 - trenéři: P. Novák, T. Lutonský, R. Parobek, J. Pospíšil

Po prázdninové pauze jsme zahájili tréninkový proces 22.7.2020. Po pár trénincích jsme se zúčastnili tradičního soustředění v Roštíně, po kterém následoval fotbalový kemp při SK HS Kroměříž. Dne 21.10.2020 jsme absolvovali poslední trénink a od té doby trénují kluci individuálně.

Herní hodnocení:

Co se týče výkonů, převládá spokojenost, daří se zapojování nových hráčů. V žádném z výše uvedených zápasů a turnajů jsme nepropadli, dokonce ve valné většině jsme byli lepším a fotbalovým týmem.

Výsledkové hodnocení:

V srpnu jsme se zúčastnili 2 turnajů, a to ve Vítkovicích, kde jsme obsadili 1.místo a ve Vážanech u Brna. Zde jsme také turnaj ovládli a odvezli si pohár za vítěze. To vše v konkurenci nejlepších moravských mužstev jako jsou Slovácko, Fastav Zlín, Sigma Olomouc, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava, Jihlava atd. I tento výsledek považuji za velký úspěch. V září jsme absolvovali triangly se Slováckem a Zlínem. Byla zahájena krajská soutěž kategorie U10. Také jsme úspěšně prošli druhým předkolem Ondrášovka cupu bez ztráty bodu. V říjnu jsme pořádali společně s U11 turnaj OFS, kde dostali hlavně příležitost hráči širšího kádru, kteří se většinou na turnaje nedostanou. Obsadili jsme poslední 6.místo, ale účel tento turnaj rozhodně splnil. Dále jsme v říjnu přivítali Zbrojovku Brno a obě naše mužstva herně i výsledkově obstála. Když to shrnu, tak výsledkově byla podzimní sezona výborná, akorát z mého pohledu, jak už to bývá v Ondrášovce, výsledková stránka převážila tu herní. 

Individuality v týmu:

Je těžké vybrat nějaké jména a pochvalu si zaslouží všichni hráči, kteří poctivě trénují a zlepšují tak své dovednosti. I přesto bych z individuálních výkonů vyzdvihl sourozence Hynka a Štěpána Židlíkovi, kteří jsou sice přeřazeni do starší kategorie U11, ale kvalitní zápasy a turnaje absolvují s námi. V kvalitního brankáře nám může vyrůst Marek Fojt, Dále se hodně prosazují Radim Buček, Šimon Komenda, Václav Lutonský, Adam Vejtasa, Maxim Žiak. Dobře se aklimatizovali nově příchozí Matouš Lukáš Knebl a Michal Trávníček.

Cíle pro jarní část:

Pro jarní část máme za cíl zlepšení individuálních schopností, zapracovat na formování lidských a charakterových vlastností hráčů a co největší rozšíření kádru pro blížící se žákovskou ligu. V neposlední řadě uspět na turnajích a Ondrášovka cupu. S naprostou většinou hráčů a jejich přístupem k tréninkům a působení v SK HS Kroměříž panuje naprostá spokojenost, ale jsou i případy, kdy si někteří hráči i rodiče stále zaměňují fotbalový klub se zájmovým kroužkem. Ale to v této kategorii asi není nic výjimečného.  

U10

Kategorie U9 - ročník 2012 - trenéři: J. Svoboda, M. Myšák, Š. Heinz

Herní hodnocení:

Neustále jsou děti v naší kategorii ve věku učení všeho, nejen fotbalu. Neustále pracujeme na zdokonalování základních dovedností jako jsou vedení míče, klička, přihrávka a jiné. Mimo to jsou náplní tréninků i pohybové aktivity a koordinace.

Výsledkové hodnocení:

Výsledky pro nás nejsou klíčové a rozhodně nemají žádnou extra vypovídající hodnotu o výchově našich hráčů. Zúčastnili jsme se turnaje v Jarcové (5. místo) a Ondrášovka Cupu (5. místo). Oba turnaje měly velmi kvalitní obsazení, což přineslo našim hráčům významné zkušenosti. Dokázali v nich odehrát výborné zápasy. Pokud bych měl nějaký výsledek vyzvednout, tak vítězství nad Fastavem Zlín po penaltovém rozstřelu v Jarcové a remízové utkání na Ondrášovce s Frýdkem Místkem.

Individuality v týmu:

Chtěli bychom říci, že se všichni naši hráči posunuli výkonnostně dopředu. Největší zlepšení sledujeme u dětí, kteří trénují již od školičky. Osou týmu jsou hráči Droščák, Pospíšilík, Svoboda, Schnirch, Slouka, Králík. Příslibem jsou výkony Divily a o rok mladšího Šimona Školoudíka.

Cíle pro jarní část:

Věřme, že brzy začneme opět trénovat. Cílem pro jaro je rozšířit jádro mužstva dalšími hráči, kteří do našich řad přišli v průběhu loňského a letošního roku. Budou dostávat více herních příležitostí, aby tak získali herní praxi a vylepšovali své dovednosti. Poznatkem ze zmiňovaných turnajů bylo, že už v této kategorii špičkové týmy specializují posty brankáře. Tam byl markantní rozdíl. V klubu jdeme z několika důvodů cestou časté rotace hráčů na postu brankáře. Věřím, že postupem času nejdeme stabilního brankáře a zvedneme tak i úroveň celé naší hry.

U9

Kategorie U8 - ročník 2013 - trenéři: M. Večerka, V. Hlaváč

Herní hodnocení:

U převážné většiny dětí převládá individuální řešení situací. Což je v této kategorii správně. Nicméně u aktuálně vyspělejších hráčů není problém se zapojením kombinace. Kontrola míče je v celé kategorii na dobré úrovni. Stále se snažíme na základech vedení míče pracovat. Velké nedostatky vidíme ve hře vzduchem při zpracování vysokých míčů, což je v této kategorii samozřejmě obvyklé.

Výsledkové hodnocení:

Mistrovská utkání v kategorii měly většinou dobrý herní průběh i výsledek. Konečné výsledky utkání jsou často ovlivněny biologickým věkem hráčů, který tvoří velký výkonnostní rozdíl. Nejvíce si ceníme postupu v předkole turnaje Ondrášovka Cup. Na druhou stranu je pro nás trochu zklamáním druhé kolo tohoto turnaje, kde se nám nepovedlo navázat na úspěšné předkolo. Hráči, kteří reprezentovali naši kategorii nesplnili očekávání, které jsme měli. Turnaj se jim nepovedl po herní ani výsledkové stránce. Víme, že v tomto věku je to naprosto normální a děti mají na takový průběh turnaje právo. Celkově však jsme s výsledky podzimu spokojeni.

Individuality v týmu:

Vybrat v tomto věku individualitu je určitě velmi brzo. Pochvalu zaslouží všichni hráči, které v týmu máme. Prostor v tréninku i utkání dostávají všichni. Některé děti vyčnívají fyzickou vyspělostí, jiné zase o něco lepšími fotbalovými dovednostmi. Jde velmi poznat, když děti mají i sportovní aktivitu mimo organizovaný tréninkový proces. V tomto věku je to velmi důležité. Kromě fotbalového tréninku by měly jezdit na kole, plavat, lozit po překážkách a měnit různé sporty jako doplněk k fotbalu.

Cíle pro jarní část:

Konečně trénovat. To je určitě, co si všichni přejeme. Jinak chceme dále pracovat na vylepšení herního projevu, individuálních činnostech hráčů a samozřejmě i na posunu týmového herního výkonu. Stále budeme budovat vztah k fotbalu, klubu a v neposlední řadě vychováváme děti k respektu.

U8

Kategorie školička - ročník 2014 a mladší - trenéři: D. Steiner, M. Bsonková, M. Steinerová, J. Daněk, A. Dobrý

V podzimní části nám fungovala samozřejmě i fotbalová školička, která slouží pro naše nejmenší kluky a holky. Zde se převážně soustředíme na pohybové aktivity, ale samozřejmě nechybí i míč nejen u nohy, aby se děti dočkaly i svého vytouženého fotbalu. Trenérky a trenéři, společně s vedoucím trenérem přípravek, chystají velmi pestré tréninky, aby se dětem v klubu a na fotbalovém hřišti líbilo co nejvíce. V průběhu podzimní části sezony se nám v předpřípravce vystřídalo přes 30 dětí ročníků 2014, 2015 a dokonce i 2016.

Všichni jsme teď v očekávání, kdy se zruší uzavření vnitřních sportovišť spojené s vládním opatřením. V tomto období jsou tréninky v tělocvičnách pro naši věkovou kategorii stěžejní. Všichni pevně věříme, že nám brzo bude umožněno pustit děti do tělocvičny a společně s nimi sportovat.

školička

HODNOCENÍ - ŽÁCI - ZDE

HODNOCENÍ - DOROST - ZDE

HODNOCENÍ - MUŽI "B" - ZDE