Úvodní stránka>Aktuality>Hodnocení podzimu - dorost

HODNOCENÍ - PODZIM 2020

Vrchol naší mládežnické výchovy máme v dorosteneckých kategoriích. I ty odehrály své podzimní zápasy, které trenéři hodnotí níže. Pro všechny hráče je přechod do dorostu velmi náročný. Jsme rádi, že dokážeme posunout každoročně spoustu kluků. I tak máme malé počtové problémy, na kterých intenzivě pracujeme. Výhodou menších kádrů je však maximální herní vytížení všech hráčů, které o víkendu mají k dispozici. Společně s kondičním trenérem také pracujeme na fyzické připravenosti hráčů. Snaha a vrcholem dorosteneckých kategorií je začlenění co největšího počtu hráčů do mužského fotbalu, a to nejen u nás v klubu, ale samozřejmě i v našich partnerských klubech.

Kategorie U19 - ročník 2002 - trenéři: K. Heinz, M. Kutňák, I. Sedlák, M. Snídal

MSDL U19 je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 5. místo, 10 utkání, 19 bodů.
Nejlepší střelci: Dočkal Jakub - 11 branek (nejlepší střelec soutěže), Pospíšilík Karel - 3 branky, Kozubík Matěj - 2 branky

Po dlouhé době jsme dokázali od samého počátku pravidelně sbírat body, a to nás vyneslo až na špici v této soutěži. Nebýt několika zranění klíčových hráčů mohlo být i více bodů, ale i tak kluci zvládli podzim výborně. Výhodou je, že tento tým má dobrou partu a tréninkovou morálku. Potom se to projevuje i v utkáních vysokým nasazením, agresivitou, aktivním napadáním soupeře po celém hřišti, a také kvalitním rychlým protiútokem či útokem kombinovaným. Tento tým hraje ve třech soutěžích. Prioritně MSDL U19, dále pak za muže B III.třídu, a také v MSDD E.

 

Cíle týmu budou záviset na tom, zda budou hráči zdraví a jestli se nám podaří kádr doplnit o dva až tři hráče. Pokud tak bude myslím si, že po podzimním umístění je cíl jasný, a to se poprat o postup do dorostenecké celostátní ligy. V soutěži máme nejlepšího střelce MSDL, kterým je Jakub Dočkal s 11 zásahy. Nejdůležitější úkol v této kategorii není ovšem postup, ale úspěšný přechod hráčů do A týmu a jejich postupné začlenění. Jádro tohoto týmu by mohlo tvořit v budoucnu základ pro B tým a následně i v A týmu.

 

U19

Kategorie U18 - ročník 2003 - trenéři: J. Buksa, M. Svoboda, M. Snídal

MSDD staršího dorostu sk.E je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 11. místo, 10 utkání, 13 bodů.
Nejlepší střelci: Zůvala Radim - 4 branky, Novosad Adam - 3 branky.

Na začátku přípravy jsem měl obavy, jaký přístup budou mít hráči ročníku 2003 k tréninkovému procesu. Brzy mně uklidnili a svým postojem k tréninkům a následně utkáním mě vyloženě nadchli a udělali mi kluci obrovskou radost. Díky tomu se někteří v závěru soutěže stávali i členy kádru U19 a vydatně vypomohli v několika utkáních. Bohužel kádr je úzký, a i zde bychom potřebovali o jednoho až dva hráče více. Pozitivem je i to, že se kluci v každém utkání snaží hrát tak, abychom dokázali držet míč, měli kvalitní přechod do útoku a dokázali mít organizovanou obranu s vysokým napadáním soupeře, někdy až u jeho pokutového území. Cílem je kvalitní hra, vysoká tréninková morálka a umístění v klidném středu tabulky.

U18

Kategorie U17 - ročník 2004 - trenéři: R. Budín, V. Mlčoch, M. Snídal

MSDL U17 je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 16. místo, 10 utkání, 0 bodů.
Nejlepší střelci: Košárek Adam - 1 branka, Plšek Josef - 1 branka.

Tým, který v tréninkovém procesu funguje společně s U16, má rozhodně velký potenciál. Bohužel se nám výsledkově absolutně nedařilo a osobně to beru jako velké zklamání. V některých utkáních jsme vyloženě propadli herně a samozřejmě i výsledkově. Na druhou stranu jsme v soutěži odehráli i mnoho velmi vydařených zápasů. Naši hru určitě ovlivnily i odchody některých hráčů, se kterými jsme po přípravných utkáních počítali do základní sestavy. I přesto hráči, kteří je nahradili, v převážné většině nepropadli.

Velký problém jsme měli v defenzivě. Odrazem je i 40 obdržených branek. V utkání byl často zlomový moment druhé, či třetí obdržené branky, kdy hráči zápasy vzdávali. V týmové taktice jsme se za podzim o trochu zlepšili. Sráželi nás spíše individuální chyby, ze kterých jsme dostali mnoho branek. Současně bránění standartních situací bylo v našem podání trestuhodné a mnoho branek jsme dostali z těchto situací.

V zakládání útoku a s vedením postupného útoku naopak panuje převážně spokojenost. V mnoho zápasech jsme ukázali fotbalovost a kreativitu našich hráčů a taky velkou sílu při držení míče. Nicméně nám ve spoustě útoků chybělo dotažení do předfinální a finální fáze. Hodně se snažíme pracovat na týmovém pressingu a využívání zisku míče. I v této činnosti vidíme posun směrem dopředu.

I přes špatné výsledky a postavení v tabulce je v týmu určitě mnoho zajímavých hráčů, se kterými dále pracujeme na jejich zlepšení. Do jarní části bude důležité, jakou budou mít hráči docházku na tréninky v zimním období, abychom se dostatečně nachystali po fyzické i herní stránce. Cílem rozhodně bude dále pracovat na odstranění špatných řešení situací a rozhodně posun v tabulce, a s tím spojené vstřelení branek a omezení individuálních chyb vedoucích k brankám obdrženým.

U17

Kategorie U16 - ročník 2005 - trenéři: R. Sedlařík, R. Klečka, M. Snídal

MSDD mladšího dorostu sk. E je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 15.místo, 10 utkání, 1 bod.
Nejlepší střelci: Měrka Marek - 2 branky, Kurfürst Šimon - 1 branka, Solař Ondřej - 1 branka, Ševčík Jiří - 1 branka, Čečatka David - 1 branka.

Z podzimní části soutěže jsme odehráli 10 utkání a získali v nich pouhý 1 bod. Zbývající zápasy byly odloženy z důvodu epidemické situace.

Z hlediska výsledků a bodového zisku jsme výrazně za předsezónním očekáváním. Bohužel, jak napovídá skóre 6:29, tak zásadní nedostatky máme v útočných činnostech. Projevuje se to hlavně v zápasech, které jsou herně vyrovnané. Bohužel zatím neumíme přetavit útočné snažení v dostatečný počet šancí a branek. Počtem obdržených branek se řadíme na 9. místo. Pokud bychom nepočítali specifický zápas ve Vsetíne, tak jsme v počtu obdržených branek na 6. místě. Tedy obranné činnosti a organizace hry v obrané fázi jsou jako celek na slušné úrovni.

Z herního pohledu bychom zápasy mohli rozdělit na ty, kde jsme celou dobu tahali za kratší konec a na ty, jejichž průběh byl víceméně vyrovnaný. Začátek soutěže byl pro kluky překvapením, kdy se vyrovnávali jak se samotnou soutěží, tak s modelem nominací do týmů U17 a U16. Tímto jsme trpěli v prvních 4 kolech a bohužel tomu odpovídali i výkony. Následně od pátého kola se herní výkony postupně začali zvedat. Bohužel i z důvodů uvedených výše jsme zlepšené výkony zatím nebyli schopni přetavit v body.

U16

HODNOCENÍ - PŘÍPRAVKY - ZDE

HODNOCENÍ - ŽÁCI - ZDE

HODNOCENÍ - MUŽI "B" - ZDE