Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci zvládli vstup do nové sezóny MSFL

SK HS KROMĚŘÍŽ - FC FASTAV ZLÍN B 2:0 (1:0)

Branky: 23. Jeleček, 46. Žák

Rozhodčí: Kneisl Z. - Kneisl L., Mikeska

Diváků: 450 (377 platících)

SK HS Kroměříž: Petr – Matoušek, Swiech, Budín, Jeleček – Krška (63. Hromek), Látal – Žák, Haša (75. Ferko), Ševčík - Neubert (84. Minář).
Připraveni Šustr, Rajnoha, Kašík, Drápal. Mimo nominaci Unger, Horák. Zraněni Steiner, Nevřala, Silnica. Disciplinární trest Strašák. Trenér: Vlastimil Chytrý.
Komplexní soupiska domácího týmu a pohyby v kádru na http://www.hanackaslavia.cz/a-tym
 
FC FASTAV Zlín B: Adamuška – Blanař, Bačo, Pavlíček, Hradil (67. Polomík) – Višněvský, Hlobil, Koller, Masař (79. Michálek) – Vašulka, Červenka (46. Chwaszcz). Trenér: Bronislav Červenka.
  
V prvním mistrovském zápase nové sezóny MSFL přivítali Hanáci rezervu ligového Zlína. V sobotním horkém večeru se pod umělým osvětlením odehrál zajímavý zápas, který plnil kritéria MSFL. Posílení domácí disponují širokým kádrem, který odpovídá ambicím hrát na čele soutěže a také možnostem spolupráce s farmou Slavoje Kojetín (přebor olomouckého kraje). Mladíci ze Zlína zase bojují o příležitost dostat se do prvoligového kádru a bylo vidět, že jsou na tom rychlostně, fyzicky i takticky velmi dobře. 
 
Jako první zahrozil hostující Koller, jehož střelu vyrážel na roh Petr, ale pak byli daleko nebezpečnější domácí. Táhlá střela Žáka šla jen těsně vedle. Po uvolnění Žákem postupoval sám na bránu Haša, ale zaváhal a odražený míč vykopávali hosté z brankové čáry. Po rohovém kopu a prodloužení hlavičkou zakončoval před opuštěnou bránou Budín, ale přestřelil. Po faulu na Matouška pak ve 23.min. zahrával Jeleček přímý volný kop z 18-ti metrů a prostřelil hostující zeď na 1:0. Po vedoucí brance předvedli Hanáci slabší pasáž a byli rádi, že aktivní Blanař zakončil svou akci minutu před pauzou střelou těsně vedle.
 
Hned po přestávce si na centr naskočil Haša, jeho hlavičku zastavilo břevno, ale k odraženému míči se přiřítil Žák a hlavou jej vrátil do sítě na 2:0. Hanáci pak mohli své vedení navýšit, hráli pestře a dostávali se do šancí, ale v bráně Zlína doslova čaroval Adamuška. Nejprve u tyče vyrazil hlavičku Neuberta, poté vyrážel prudkou ránu Ševčíka, poradil si i s hlavičkou Žáka a zneškodnil také samostatný nájezd Mináře. Uchránil tak hosty od většího brankového přídělu, ale domácí i tak slavili důležitou výhru a zisk tří bodů.
-RP-
 
 
Fotogalerie Jirky Přibyla:
HS - Zlín B 8.8.2015HS - Zlín B 8.8.2015
HS - Zlín B 8.8.2015HS - Zlín B 8.8.2015
HS - Zlín B 8.8.2015HS - Zlín B 8.8.2015
HS - Zlín B 8.8.2015HS - Zlín B 8.8.2015