Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci uštědřili Břeclavi třígolovou porážku

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - MSK BŘECLAV 3:0 (1:0)

Branky: 39. Žák, 55. a 59. Ševčík

Rozhodčí: Duda - Trigas, Kneisl L.

Diváků: 300

SK HS Kroměříž: Šustr – Kašík, Budín, Swiech, Jeleček – Matoušek (64. Ferko), Látal, Hromek, Nevřala -  Žák (81. Silnica), Ševčík (74. Haša). Trenér: Vlastimil Chytrý.
  
MSK Břeclav: Prokop - Košut, Klusák, Dvořák, Wallisch - De Carvalho, Simandl (8. Simonyi (73. Jurčík)), Levai, Sycha - Šenkeřík (68. Stange Da Silveira), Pospiš. Trenér: Ivan Dvořák.
 
V domácím zápase proti předposlední Břeclavi nastoupili Hanáci z více důvodů již odpoledne a diváci, kteří si našli cestu na stadion se rozhodně nenudili. Zejména domácí si vytvořili spoustu šancí a tři z nich přetavili v gólové zápisy. V jejich sestavě si poprvé letos zachytal uzdravený Šustr a po zranění se vrátil i Matoušek. 
 
Hanáci byli od začátku zápasu aktivnější a prakticky po celou dobu hry diktovali tempo. Do velkých šancí se dostal Žák, ale nejprve trefil tyč a podruhé boční síť, v obou případech za již překonaným Prokopem. Do slibné pozice se po standardní situaci na zadní tyči dostal i druhý útočník Ševčík, ale míč poslal nad. Na druhé straně nechali domácí propadnout dlouhý nákop až do vápna, kde se při zakončení šikovného De Carvalha musel dobrým zákrokem prezentovat Šustr. Ve 39. min. naopak při nákopu chybovali hosté, míč se dostal na vápno k Žákovi, který napřáhl a trefil přesně k tyči na 1:0.
 
Ve druhém poločase přidali dobře a s chutí hrající Hanáci dvě pojistky Ševčíkem. Ten nejprve zakončil parádní kombinaci více hráčů s finálním centrem Matouška a při třetí brance prostřelil Prokopa, na kterého šel sám po pěkné kolmici od Žáka. Další branky mohli ještě přijít, ale Nevřala trefil břevno a ve dvou tutovkách neuspěl Ferko. Zblízka hlavou neuspěl ani Hromek. Několik dalších útočných akcí domácí nedotáhli do zakončení i když byla obrana hostů již hodně rozhozená. Hanáci si v hezkém sobotním odpoledni připsali zasloužené a důlěžité tři body, které je aktuálně dostaly do lepší poloviny tabulky MSFL.
 
-RP-